Fit&Jump Fit and Jump logo svg

Łódź

Odwołanie rezerwacji bez utraty wejścia jest możliwe najpóźniej 3 godziny przed rozpoczęciem zajęć.

W razie problemów z zapisami online prosimy o kontakt na recepcję
731 850 780.

Co robimy?

Zaczęło się od radosnego podrzucania przyjaciół na kocu. Potem akrobacje powietrzne na trampolinach w cyrku, aż wreszcie szerokie zastosowanie w sporcie i rekreacji. Nie raz widać dzieci skaczące na trampolinach ogrodowych, albo na batutach w parkach rozrywki. Nie raz także oglądaliśmy sportowców wykorzystujących trampoliny do akrobacji w gimnastyce lub koszykówce. W 2000 roku na Igrzyskach Olimpijskich w Sydney pojawiła się konkurencja z użyciem trampolin. Obecnie sprzęt ten jest szeroko używany także w fitnessie.

Dzięki elastycznej macie ćwiczenia te nie są obciążające dla stawów jak na przykład skoki lub bieganie.

Niezwykle mocno pracują tutaj mięśnie posturalne i wewnętrzne, które utrzymują prawidłową postawę ciała co jest niezwykle ważne przy profilaktyce skrzywień kręgosłupa, a także trzymają pieczę nad zabezpieczeniem stawów przed kontuzjami. Miękkie podłoże nie wywołuje efektu uderzenia w związku z czym stawy nie odczuwają biegu na trampolinie przeciwnie do ćwiczeń na twardej powierzchni. Oczywiście pomimo odciążenia stawów mięśnie pracują dużo wydajniej aby utrzymać odpowiednią postawę ciała i równowagę, dzięki czemu w dłuższym okresie czasu każda aktywność fizyczna staje się łatwiejsza.

Ćwiczenia na trampolinach są ćwiczeniami ogólnorozwojowymi, co pozwala na zwiększenie ogólnej sprawności i kondycji ciała. Są to także ćwiczenia aerobowe, które są główną bronią w walce z otyłością i tzw. "oponką".